16 października, 2020 DRK&P Kancelaria Adwokacka

Problemy branży turystycznej w dobie pandemii koronawirusa – spotkanie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Adwokat Małgorzata Kulig – Juźwiak z kancelarii DRK&P, w dniu 15 października 2020 r., reprezentowała stacje turystyczno – narciarskie na spotkaniu w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Warszawie z udziałem Ministra oraz Wiceministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina i Andrzeja Guta – Mostowego.

 

Głównym tematem spotkania była trudna sytuacja oraz niepewna przyszłość branży turystycznej ze względu na panującą pandemię. Przedstawiciele Ministerstwa zapewniali, że problem turystyki jest dla nich ważny, dlatego podejmą stosowne działania, które mają stać się realnym wsparciem dla tej branży.

 

Adw. Małgorzata Kulig – Juźwiak przedstawiła problemy stacji turystyczno – narciarskich związane z pandemią koronawirusa oraz propozycje dotyczące ich funkcjonowania w sezonie zimowym 2020/2021. Wskazała na przygotowanie wytycznych umożliwiające otwarcie stacji przy zachowaniu warunków sanitarnych zapewniających bezpieczeństwo narciarzy. Zauważyła również, że z samej istoty tego sportu wynika uprawianie go na świeżym powietrzu, na dużych przestrzeniach przez co ryzyko zakażenia jest zasadniczo zminimalizowane. Z kolei kwestie bezpieczeństwa użytkowników kolejek linowych i wyciągów od zawsze są podstawą funkcjonowania każdej stacji, dlatego ich właściciele są świetnie przygotowani do zarządzania i wdrażania odpowiednich środków w tym zakresie